Dokonałam wyboru - mam już nazwisko.

Jeśli przegapiłeś wpis o wyborze nazwiska, możesz zajrzeć tutaj. Wspomniałam tam o tym, jakiego szukam nazwiska i dlaczego. Poprosiłam też o przesyłanie pomysłów na nazwiska.

I odzew był naprawdę spory. Dostałam ponad 20 różnych propozycji nazwisk (część z nich pojawiła się kilka razy w wysłanych do mnie wiadomościach). Nazwiska, jakie otrzymałam w sugestiach w większości bardzo mi się podobały – były delikatne, eleganckie i faktycznie do mnie pasowały. Część z nich była dość popularna, a niektóre naprawdę oryginalne. Za wszystkie oczywiście bardzo dziękuję 🙂

Jak to jednak często bywa – pierwszy pomysł najlepszy (w tym wypadku najbardziej przypadający mi do gustu 🙂 ). Najbardziej nadal podoba mi się pierwsze nazwisko, które zapisałam na swojej liście ‚do rozważenia’.

A jest to nazwisko Aston.
Spełnia wszystkie wymagania, które sobie postawiłam przy wyborze:
– jest łatwe do przeczytania i wymówienia (zarówna dla Polaków, jak i obcokrajowców)
– jest prawdziwym nazwiskiem, nie brzmi abstrakcyjnie
– nie jest typowym nazwiskiem w branży erotycznej
– jest ładne, pasuje do mnie, lecz nie sugeruje bezpośrednio żadnych cech
– jest krótkie, dwusylabowe i w dodatku pięcioliterowe (dokładnie jak imię 😃 )
– No i z tego, co mi wiadomo, nie ma w historii świata ani przestępczości znanego człowieka z nazwiskiem Aston 😉

Dlaczego wybrałam akurat to nazwisko? 
Od razu poczułam, że do mnie pasuje i ma to coś. Dobrze brzmi z imieniem Laura. A dodatkowo kojarzy mi się z samymi fajnymi rzeczami:
– Brzmi trochę jak Aniston – nazwisko aktorki z mojego ulubionego serialu F.R.I.E.N.D.S (Jennifer Aniston)
– I odrobinę jak Asti, włoskie miasto/gmina, z którego pochodzi moje ulubione jak dotąd wino.
– Trochę przypomina nazwę marki kosmetycznej Astor .
– I Aston to początek angielskiego słowa astonish, czyli zadziwiać, zdumiewiać. To znaczenie chyba bardzo dobrze odzwierciedla to, jaka jestem, w szczególności moją niepozorność.
      Aktualizacja – kilka tygodni później:
Jak się okazuje, mężczyznom moje nazwisko jednak najbardziej kojarzy się z klubem piłkarskim Aston Villa i marką aut Aston Martin : D

Nazwisko już wybrane, więc po raz pierwszy mogę przedstawić się jako Laura Aston ^^  Teraz wystarczy tylko pozmieniać imię w ogłoszeniach, danych kontaktowych i stać się widoczna w sieci po wpisaniu imienia i nazwiska.
Póki co pierwszą osobą, która wyskakuje jest Youtube’owa piosenkarka. Trochę się zasmuciłam, że jest osoba o takim imieniu i nazwisku, kiedy po umieszczeniu go z wielką ekscytacją na swojej liście, wyszukałam je w internecie. Chwilę wahałam się, czy może by z niego nie zrezygnować, ale stwierdziłam, że bez sensu porzucać nazwisko tylko dlatego, że ktoś już takie ma (w dodatku ktoś z poza branży erotycznej). Szczególnie, że nie jest to osoba z top listy popularności, a wykonawca,  który w śpiewaniu ma krótszy dorobek niż ja w masażach 🙂 Pozostałe nazwiska z mojej listy z resztą też w większości należały już do jakiejś Laury.

Okej, to tyle ze szczegółów wyboru 🙂
Życzę miłego weekendu i do zobaczenia wkrótce ; *

Pozdrawiam

Laura Aston (^^)

Sprawdź też inne posty:

Q&A cz.2 – Kilka pytań o BDSM

Pora odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie BDSM.
– Czy wolisz być stroną dominującą czy uległą?​
– Co najbardziej kręci ciebie w BDSM?​
– Jaka zabawka dostarcza tobie najwięcej przyjemności?​

Przeczytaj wpis »