Jestem wyjątkowa pod wieloma względami 🙂 Oprócz jednego...

.. imienia.

W Polsce, w ogłoszeniach imieniem Laura posługuje się około 60 dziewczyn.

Na świecie (na najpopularniejszym międzynarodowym portalu) znaleźć można około 200 Laur.

* Ściślej mówiąc, po wpisaniu w wyszukiwarce portalu imienia Laura znaleźć można odpowiednio 60 i 200 ogłoszeń. Część z nich należy czasem do jednej osoby, lecz jest też wiele ogłoszeń, które w tytule nie mają imienia, więc zostają w wyszukiwaniu pominięte. Podane liczby są pewnie nieco zaniżone.

Wiem, że jestem wyjątkowa pod wieloma względami. Lecz pod względem imienia jestem nadal jedną z blisko 300 Laur. Pora się wyróżnić  Postanowiłam, że do swojego imienia dodam jeszcze nazwisko. Jest to praktyka powszechnie stosowana w branży erotycznej na całym świecie. W Polsce ten pomysł jeszcze raczkuje, ale być może niedługo się rozpowszechni. Póki co widziałam w Polsce  jedną dziewczynę, która używa ‚pełnego pseudonimu artystycznego’ (bywa w różnych krajach, ale jest Polką). I jest to dziewczyna, o której trudno zapomnieć, również ze względu na wyjątkowe imię i nazwisko. A przecież o to właśnie chodzi 🙂

No dobrze, decyzja podjęta. Przybieram nazwisko. Pytanie tylko jakie? Tutaj postanowiłam zasięgnąć Twojej porady.  Generalnie o niektórych rzeczach lubię decydować całkiem sama, a w niektórych sprawach wolę posłuchać najpierw czyichś sugestii. To właśnie taka sprawa. Jeśli więc masz pomysł na nazwisko, możesz śmiało przesłać je do mnie smsem lub mailem (najlepiej wpisując w temat maila ‚Nazwisko’). Wszystkie propozycje wezmę pod uwagę i poważnie rozważę.
Mam już jedną propozycję nazwiska i póki co bardzo mi się podoba, lecz może ktoś zaskoczy mnie jeszcze lepszym pomysłem.

Poniżej przedstawiam, jakie wymagania musi spełniać nazwisko i dlaczego tak właściwie go szukam. Jeśli jesteś zainteresowany, czytaj dalej 🙂 A jeśli nie, to przejdź od razu do końca wpisu i przeczytaj sprostowanie.⬇️⬇️⬇️

Jakie warunki musi spełniać nazwisko?

  Musi łatwo się czytać po polsku i angielsku. Musi być proste do wymówienia zarówno dla Polaków, jak i obcokrajowców.
⬤  Musi być prawdziwym nazwiskiem lub brzmieć realnie.
⬤  Musi być ładne, niekrzykliwe, w jakiś sposób pasujące do mnie i tego, jaka jestem. Nie powinno jednak bezpośrednio sugerować jakichś cech charakteru/wyglądu i nie powinno być przymiotnikiem.
⬤  Powinno być dość krótkie i najlepiej dwusylabowe (jak imię).  Musi być łatwe do zapamiętania i tworzyć spójną całość z imieniem Laura.
Zanim wyślesz nazwisko upewnij się, że nie należy ono do osoby kojarzącej się negatywnie (np. negatywnej postaci historycznej, znanego przestępcy itp. ).

Wiem, wiem. Dużo wymagań do spełnienia, ale nazwisko wybiera się raz i chciałabym, żeby idealnie do mnie pasowało.

Dlaczego tak właściwie szukam nazwiska?

Najkrócej mówiąc – żeby się wyróżnić. Jak wyżej wspomniałam jest wiele Laur. Mając imię Laura i jakieś nazwisko, nie będę już jedną z 300 Laur, a jedną jedyną Laurą Jakąśtam. 

Taka nazwa rozwiąże wiele sytuacji, które ze względu na mnogość dziewczyn o tym samym imieniu przysparzają czasem kłopotów. Na przykład?

⬤   Wyobraź sobie, że jesteś kimś z innego miasta niż Poznań lub w ogóle z zagranicy. Słyszałeś, że jest w Poznaniu fajna Laura, którą warto odwiedzić. Ale uuups… W Poznaniu jest zazwyczaj 6/7 różnych dziewczyn o tym imieniu. O którą z nich chodziło? Jeśli jesteś obcokrajowcem, to zapewne znasz tylko imię i musisz sobie jakoś radzić. Jeśli jesteś z Polski to słyszałeś pewnie „Laura z Poznania”, „Laura z Winograd”, „masażystka Laura”, „ta droga Laura”, więc raczej jakoś mnie znajdziesz. Ale pewności nie ma 🤷‍♀️

Swoją drogą „Laura z Winograd” brzmi średniowiecznie, jak „Zbyszko z Bogdańca”. Ówczesnym ludziom brak nazwisk też trochę przeszkadzał, pewnie dlatego zaczęli ich później używać  Ja też muszę iść z duchem czasu 🙂🙃🙂

⬤   Inna sytuacja. Wyobraź sobie, że byłeś u mnie na przykład na masażu. W końcu znalazłeś to, czego szukałeś i chciałbyś polecić masaż koledze. Możesz dać mu numer lub link do strony. Ale chcąc polecić daną osobę podałbyś pewnie imię. I tutaj wracamy do sytuacji pierwszej i kłopotliwego szukania…
A podając imię i nazwisko od razu nakierujesz kolegę na jedną, konkretną osobę.

⬤   I sytuacja trzecia (najbardziej adekwatna chyba dla obcokrajowców). Byłeś już kiedyś u mnie i chciałbyś się znów umówić. Wchodzisz więc na portal i szukasz mnie po imieniu 🧐 Nie masz pewności, czy lokalizacja jest ta sama i nawet nie wiesz, czy obecnie moje ogłoszenie jest widoczne w Poznaniu czy innym mieście lub kraju. A może w ogóle spotkaliśmy się, gdy byłam na wyjeździe i nie wiesz, z jakiego miasta jestem. Przypuszczasz, że zdjęcia się już zmieniły, więc szukanie będzie trudniejsze. Cen nie jesteś pewien, bo wszystkie stawki w cenniku podane w złotówkach i euro nie bardzo zapadły Tobie w pamięć. Albo może spotkaliśmy się na kilka dni i kompletnie nie pamiętasz stawki godzinowej. Nie masz za bardzo jak zawęzić obszaru swoich poszukiwań. Przeszukiwanie ogłoszeń trochę potrwa i pewnie mnie znajdziesz, ale dużo łatwiej byłoby po prostu wpisać imię, nazwisko i znaleźć mnie w 2 sekundy 😃

⬤   Kolejna sprawa: Nieskromnie, lecz całkiem szczerze mówiąc, przez ponad 2 lata swojej działalności wyrobiłam sobie już dobrą renomę i pewną markę w masażach i spotkaniach GFE. Lecz nazwa tej marki nie jest w żaden sposób unikatowa.  Takim osobistościom jak Shakira, Beyonce czy Rihanna samo imię wystarczy i każdy wie, o kogo chodzi, lecz pozostałe 7 miliardów zwykłych ludzi potrzebuje jednak nazwisk, żeby wyróżnić się spośród tysięcy swoich imienników 😉  Teraz, gdy działam również międzynarodowo i planuję gościnne wyjazdy do różnych miast Polski, coraz bardziej to dostrzegam. I również ze względu na szerszy obszar działania coraz ciężej jest mi posługiwać się samym imieniem. W końcu, gdy ktoś spotka mnie w innym mieście Polski lub za granicą, to trudno, żeby nazywał mnie „tą Laurą z Winograd”.

I na koniec małe sprostowanie, które muszę dodać, bo wiem, jak przedstawianie się imieniem i nazwiskiem może zostać odebrane, w czasie, gdy nazwiska w branży erotycznej nie są w Polsce jeszcze aż tak popularne:
Absolutnie nie nadaję sobie nazwiska, żeby być ą-ę ; ) Mimo trochę poważniej brzmiącego ‚imienia z nazwiskiem’ nadal będę tą samą, normalną Laurą (   a dla niektórych nawet Laurką ; )    ), nadal kontakt ze mną będzie tak samo luźny i swobodny i nadal nie będę oczekiwać, żeby mówić mi ‚per pani’ (choć wiem, że wiele osób lubi na początku zachować tę formę ze względu na kulturę oraz szacunek i bardzo to doceniam ). Innymi słowy wszystko pozostaje bez zmian, pojawia się tylko nazwisko 🙂

Wpis był bardzo długi i jak tak teraz czytam, to chyba wyjątkowo swobodny, jak na mój sposób pisania. Mam nadzieję, że osoby zainteresowane doczytały do końca z ciekawością oraz że wkrótce nadejdą do mnie liczne propozycje nazwisk  Jak już otrzymam kilka sugestii, chwilę się namyślę i zdecyduję (mam nie dłużej niż kilka dni), to zamieszczę informacje na stronie.

Tymczasem życzę Tobie miłego weekendu i do zobaczenia wkrótce ;* (pewnie już w nowym roku)

Sprawdź też inne posty:

Q&A cz.2 – Kilka pytań o BDSM

Pora odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie BDSM.
– Czy wolisz być stroną dominującą czy uległą?​
– Co najbardziej kręci ciebie w BDSM?​
– Jaka zabawka dostarcza tobie najwięcej przyjemności?​

Przeczytaj wpis »