Bitcoin

Nowa metoda płatności zadatku

Dziś wprowadziłam Bitcoin jako nową metodę płatności zadatku. Jestem pewna, że dla wielu osób będzie to bardzo duże udogodnienie.

Dlaczego zdecydowałam się na Bitcoina?

1. Jest coraz bardziej popularny – trzeba iść z duchem czasu

2. Transakcje Bitcoinem są anonimowe (w znaczeniu takim, że nadawca i odbiorca nie zna żadnych danych osobistych drugiej osoby)

3. Transakcje Bitcoinem są szybkie, wygodne i łatwiejsze do wykonania, niż może się wydawać

Jak zacząć używać Bitcoina?

Żeby używać Bitcoinów trzeba mieć najpierw specjalny portfel. Ja polecam Coinbase.com, ponieważ jest bardzo łatwy w obsłudze, zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji mobilnej. Chcąc korzystać właśnie z tego portfela, musisz wejść na coinbase.com i się zarejestrować. Podaj swój email, hasło, a następnie kliknij w link przesłany na Twojego maila.

Następnym krokiem jest podanie swoich danych. Dane te są potrzebne, aby Coinbase mógł obsługiwać Twoje transakcje (wymogi prawne), ale te dane nie są widoczne dla żadnego użytkownika, z którym będziesz wymieniał się transakcjami poprzez adres portfela.

Kiedy już dodasz swoje dane, musisz połączyć z kontem swoją kartę płatniczą. Ten etap jest bardzo prosty i zajmuje tylko chwilkę.

Jak wysłać zadatek poprzez Bitcoin?

1. Zakup Bitcoinów do portfela

Najpierw zakup określoną ilość Bitcoinów do swojego portfela. Zrobisz to klikając przycisk "Wymiana". Kiedy wyskoczy Tobie okienko, w zakładce "kup" wpisz ilość Euro, którą chciałbyś wymienić na Bitcoiny (wymień trochę więcej, niż wynosi sam zadatek, ponieważ będziesz musiał opłacić również opłatę sieciową). Zatwierdź zakup klikając "Kup Bitcoin" i dokończ transakcję. Po chwili Bitoiny będa już w Twoim portfelu.

2. Wysłanie przelewu

Żeby wysłać do mnie przelew, musisz znać adres mojego portfela, czyli długi ciąg znaków, który otrzymasz ode mnie w wiadomości. Aby dokonać przelewu, przejdź do zakładki "Konta" i po lewej stronie wybierz portfel Bitcoin (BTC) i kliknij "wyślij". W okienku, które się pojawi, w polu "odbiorca" wpisz adres mojego portfela. W polu "kwota" wpisz kwotę Euro, którą chciałbyś wysłać. Zostanie ona przeliczona na BTC. W uwagach możesz wpisać swoje imię lub pozostawić to pole puste. Kliknij "kontynuuj". Teraz zobaczysz podsumowanie transakcji i będziesz musiał wpisać kod otrzymany SMSem. Następnie kliknij "potwierdź" i gotowe. Bitcoiny już do mnie wędrują 🙂

Proste, prawda? Też byłam zaskoczona, że używanie portfela i wysyłanie Bitcoinów jest takie łatwe. Zawsze wydawało mi się to bardzo skomplikowane, a tu proszę – kilka kroków i gotowe.

Mam nadzieję, że możliwość płatności zadatku Bitcoinem będzie dla wielu wygodną opcją.

Laura Aston

Laura Aston

international, independent escort • sweet companion • passionate lover • professional masseuse

Wszystkie Posty

Komentarze

Aby komentować, zaloguj się przez social media, zarejestruj się w Disqus lub napisz komentarz jako gość (wpisz swoje imię i zaznacz opcję “Wolę pisać jako gość”, która się wyświetli). Komentarze są premoderowane – Twój komentarz wyświetli się po zaakceptowaniu.